Mobil Uygulama ve Web Sitesi Fikirleri | uygulamafikirleri.com

Yetenek, olanak ve paranız var fakat fikriniz mi yok?

Uygulamalarınız için bedava avatar API’si

Uygulama geliştiriciler için üretim sürecinde ya da ürün production a çıktıktan sonra kullanacağı görselleri bulmak, iyi ve çalışkan bir tasarımcı arkadaşı yok ise kabusa dönüşebilir. Bununla baş etmek için yapılan çalışmalarda karşıma çıkan sonuçlardan yalnız olmadığımı anlamak beni bir nebze de olsa sevindiriyor.

Bedava avatar örnekleri

Bedava avatar örnekleri

İlk bakışta gözümüze biraz tipsiz görünseler de; çalışmamıza uygulandıktan sonra projeye kattıkları renk bu olumsuz etkiyi siliyor.

Kullanımıda “süper kolay” olan API’yi biraz incelersek sadece “boyut” ve “identifier” parametrelerini göndermemiz bize her kullanıcıya özel bir avatar elde etmemizi sağlıyor. Burada “identifier” parametresini kullanıcı ID ya da email adresi olarak gönderebilirsiniz. Herkesin kendine ait benzersiz (unique) bir eposta adresi ya da kullanıcı ID si olacağı için avatar’ı da benzersiz olacaktır.

avatar-api-ekran-goruntusu

Ürün içerisinde kullanımı “https://api.adorable.io/avatars/285/test_keyword.png” kadar basit. Bu örnekte “285” avatarın 285px * 285px boyutlarında olacağını belirtiryor ve “test_keyword” de göndereceğiniz “identifier”. Bu örneğin çıktısı şu şekilde oluyor:

Boyut 285px * 285px identifier :

Boyut 285px * 285px identifier : “test_keyword”

 

Boyut 150px * 150px identifier :

Boyut 150px * 150px identifier : “uygulamafikirleri.com”

Boyut 60px * 60px identifier :

Boyut 60px * 60px identifier : “webmaster”

Örneklerde gördüğünüz gibi avatarlarımız anında kullanıma hazır ve bunları 5000’e kadar çeşitlendirmemiz mümkün.

Daha önceki versiyon avatarlara “https://api.adorable.io/avatar/test_keyword” seklinde ulasabilirken. Tüm avatar listesine “https://api.adorable.io/avatars/list” şeklinde ulaşabilirsiniz.

Sistemin adı “Adorable Avatars” yani “Sevimli Avatarlar”. Uygulamalarınızda sizlere yardımcı olmasını umuyorum. Aklınıza takılanları yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

 

 

« »

© 2018 Mobil Uygulama ve Web Sitesi Fikirleri | uygulamafikirleri.com.